Neviditeľný bylinkový štít

Neviditeľný bylinkový štít

V dnešnej dobe sa ľudia opäť vracajú k babským receptom, ktoré nás vždy zázračne dostali z postele. Pri chrípke a nachladnutí nie je bezpodmienečne nutné hneď utekať k doktorovi. Väčšinou oslabené telo potrebuje len nakopnúť poriadnou dávkou vitamínového kokteilu, ktorý nájdeme v bežne dostupných bylinkách. Ideálne je siahnuť po výživových doplnkoch, obsahujúcich správne vyvážené množstvá liečivých bylín, ktoré sú svojím zložením prispôsobené tomu, aby vyhoveli potrebám nášho organizmu.

Úľavu od nepríjemných príznakov choroby ako únava, letargia, bolesť hlavy, svalov, kĺbov či hrdla prinesú výživové doplnky z byliniek a medu prirodzenou cestou a bez zbytočných zásahov medikamentov. Ako naše staré mamy dobre vedeli, každá bylinka je jedinečná. Každá v našom tele pôsobí a podporuje niečo iné, preto je kokteil, pozostávajúci z viacerých rastliniek, ideálny nielen pre oslabené telo, ale aj pre zdravého človeka ako prevencia. Najmä v zimných mesiacoch sa takýmto štýlom podporiť zdravú stravu jednoznačne oplatí.

Každá má jedinečné účinky

Poďme sa zamerať na účinky jednotlivých byliniek na náš organizmus. Pri problémoch s dýchacími cestami, ale aj na podporu ich optimálnej sekrécie je vhodný vrcholiak myrobalanový či ďumbier lekársky. K správnej funkcii imunitného systému prispievajú obe spomenuté bylinky spolu s pieporom dlhým a kardamómom malabarským. Keď k tomu pridáme ešte klinčekovec voňavý, piepor čierny a škoricovník cejlónsky, ktoré majú silné antioxidačné účinky, už teraz máme v rukách vitamínovú bombu. Ak už máme „chytené hrdlo“, na uvoľnenie nám pomôže opäť piepor čierny aj dlhý a blahodarne na nepriechodné dýchacie cesty pôsobí aj ďumbier lekársky, ktorý má protizápalové účinky. Nemôžeme vynechať ani vzácnu alpíniu galangovú, známu ako siamský zázvor, či akáciu katechovú, ktoré úspešne bojujú proti zápalom v tele. Keď sa všetky tieto zelinky objavia vo výživovom doplnku Koflet-H ešte aj s pridaným medom, ktorý má sám osebe silné liečivé účinky, máme v rukách mocnú zbraň proti všetkým chorobám.

Ako v zdraví, tak aj v chorobe

Väčšina ľudí začne ochorenie riešiť, až keď sa prejavia jeho príznaky. Prečo však chorobe nepredísť úplne? Dbajte na prevenciu v podobe pestrej a zdravej stravy, výživových doplnkov a pravidelného prísunu vitamínov. Vyzbrojíte tak svoje telo proti prípadným škodcom neviditeľným štítom a nebudete musieť zbrojiť, keď sa dostanú za bránu do vášho organizmu.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *