Himalaya Herbal Healthcare

O spoločnosti Himalaya Herbal Healthcare

Život tvoria príbehy a sny
Barma, rok 1930. Mladý muž počas jazdy na koni cez les spozoroval náhle upokojenie rozrušeného stáda slonov po tom, čo sa nakŕmili koreňmi exotickej rastliny Rauwolfia serpentina. Bol to zakladateľ spoločnosti Himalaya Drug Company, M. Manal. Nadšene začal s vedeckým výskumom a po štyroch rokoch bádania bol na svete prvý liek proti vysokému krvnému tlaku Serpina.

Na tomto dedičstve skúmania prírody je postavená celá činnosť spoločnosti, napĺňajúc tak Manalov sen. V časoch, kedy sa na bylinné produkty pozeralo skepticky, sa s neochvejnou vierou rozhodol previesť tradície indickej vedy Ajurvéda do súčasných bezpečných, prírodných a inovatívnych liekov na podporu bohatšieho a zdravšieho života ľudí. Cítil, že keby mali k dispozícii bezpečné a účinné bylinné lieky, radi by ich použili.

Vedecké hodnotenie

je charakteristickou črtou Himalaya. Od roku 1930 sa Himalaya Herbals zaoberá priekopníckym výskumom vo vývoji bezpečných a účinných rastlinných produktov pre vaše zdravie a krásu. Každý výrobok Himalaya Herbals prechádza rokmi základného výskumu a účinky každej byliny používanej v našich produktoch sú samostatne skúmané a testované. Himalaya Herbals sa rozrástla do spoločnosti, ktorá je dôveryhodná, uznávaná a obľúbená vo viac ako 80 krajinách. Tento úspech nás teší a zaväzuje neustále ísť dopredu za pomoci viac ako 2 000 zamestnancov vrátane tímu viac ako 100 vedcov.

Produkty Himalaya Herbals dnes podporuje viac ako 300 000 lekárov a spotrebiteľov v 82 krajinách sveta. Spoločnosť Himalaya je hrdá na svoj výskum, vďaka ktorému vyrába bezpečné a účinné produkty v štandardizovanej kvalite, ktoré sú výsledkom prísne kontrolovaného procesu výskumu a klinického skúšania podľa požiadaviek EU a Good manufactury practice, Good laboratory practice a Good clinical practice.

Starostlivý výber rastlín, prísna kontrola kvality a chromatografická analýza (fingerprint) v Himalaya zaručujú, že výsledný produkt má vždy rovnaké účinky, ako sa potvrdili klinickými štúdiami, a každá výrobná šarža má vždy zhodné zloženie. Žiadny z našich produktov nie je testovaný na zvieratách v akejkoľvek forme. Môžete si byť istí, že vyhlásenie „žiadne pokusy na zvieratách“ platí na každej našej etikete výrobku.